مرجع مواد شیمیایی ایران
خمیر دندان

تهیه خمیر دندان


 

اجزای سازنده تمیزکنند ه ها و شویند ه های دندان کاربردهای گوناگونی به شرح زیر دارند:
مواد براق کننده: تقریباً نیمی از وزن خمیر دندان را این مواد تشکیل می دهند. برخی از آنها عبارتند از کلسیم کربنات، کلسیم فسفات، سدیم سیلیکات.
مواد نرم کننده: به منظور حفظ رطوبت خمیر دندان و جلوگیری از سخت و خشک شدن آن از این مواد استفاده می شود. از جمله گلیسیرین و سوربیتول، که معمولاً به میزان ۲۰ درصد وزن کل خمیر دندان مصرف می شوند.
مواد پاک کننده: از این مواد، که در واقع صابون مورد نیاز را تأمین می کنند، به میزان ۲ درصد در خمیر دندان استفاده می شود. برخی از این مواد عبارتند از سدیم لوریل سولفات و منیزیم لوریل سولفات.
مواد چسبنده: برای پیوستن اجزای خمیر دندان به یکدیگر، به میزان ۵/۱ درصد از این مواد به خمیر دندان اضافه می شود. مهم ترین این مواد عبارتند از صمغ، کتیرا، ژلاتین و نشاسته.
مواد شیرین کننده: به منظور شیرین کردن خمیر دندان، به میزان ۱ درصد از این مواد به کار می رود. بعضی از آنها عبارتند از سدیم ساخارین و فنیل آلانین. البته بخشی از شیرینی خمیر دندان، حاصل افزودن گلیسیرین است.
مواد خوش بو کننده: به منظور معطر و مطبوع کردن خمیر دندان، به میزان تقریبی ۱ درصد از این مواد افزوده می شود. بعضی از این نوع مواد عبار تند از انواع اسانس های میوه ها، گل ها و سبزیجات معطر یا ادویه جات (مانند دارچین و میخک)
مواد محافظ: به منظور حفاظت و نگهداری خمیر دندان از فاسد شدن، به میزان تقریبی ۲ درصد از این مواد به کار می رود و عبار تند از بنزوئیک اسید و تری متیل پارابن.
ترکیبات فلوئوردار: این مواد باعث استحکام مینای دندان می شوند و از پوسیدگی آن جلوگیری می کنند (مانند سدیم فلوئورید)
رنگ ها: به منظور دادن رنگ دلخواه به خمیر دندان معمولاً از رنگ های خوراکی انتخاب و به آن اضافه می شود.
آب: به میزان ۲۰ درصد آب مقطر، به منظور اختلاط و امتزاج کامل مواد تشکیل دهنده خمیر دندان، اضافه می شود.

وسایل و مواد لازم
۱- ترازوی آزمایشگاهی با دقت دهم گرم
۲- بشر ۲۵۰ میلی لیتری
۳- همزن برقی
۴- پیپت
۵- آب مقطر۲۲ میلی لیتر
۶- ساخارین ۱ گرم
۷- سدیم فلوئورید ۱ گرم
۸- اسانس نعناع یا دارچین ۱ گرم
۹- سدیم منوگلیسرو سولفات یا سدیم لوریل سولفات ۲ گرم
۱۰-بنزوئیک اسید ۲ گرم
۱۱- گلیسیرین ۲۱ گرم
۱۲- ژلاتین ۵/۱ گرم
۱۳- کلسیم کربنات ۵۲ گرم

هر یک از مواد ذکر شده را به مقادیر تعیین شده وزن و آماده کنید. مقدار ۲۲ میلی لیتر آب مقطر را با کمک پیپت در بشر بریزید و به ترتیب ساخارین، سدیم فلوئورید، اسانس نعناع یا اسانس دارچین، ژلاتین، سدیم لوریل سولفات یا سدیم منوگلیسروسولفات را نیز به آن بیفزایید و خوب به هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند. سپس کلسیم کربنات و گلیسیرین را نیز به مواد قبلی بشر اضافه کنید و آن را حداقل به مدت ۵ دقیقه با همزن برقی هم بزنید تا یک مخلوط کاملاً یکنواخت حاصل شود، به این ترتیب یک خمیر دندان فلوئوردار تولید کرده اید.

مرجع مواد شیمیایی ایران

نوشته شده در: